Історія клубу

Велика історія криворізького футболу починається 18-го квітня 1959 року.

1959

Команда міста Кривий Ріг

Саме в цей день на базі спортивного клубу Гірник» була створена футбольна команда, яка отримала назву «Команда міста Кривий Ріг».

1960

Авангард

Впродовж 9-ти років криворіжці виступали у дивізіоні «Б» та декілька разів міняли назву.

«Авангард» у 1962 році став «Гірником».

1962

Гірник

Три сезони клуб грав під цією назвою, а у 1966-му змінив її на знайоме всім ім’я – «Кривбас».

1966

Кривбас

Починаючи з 1968 року клуб грає в класі «А», а згодом у Другій лізі, переможцем якої «Кривбас» і стає у 1971 році.

1971

Чемпіони УРСР

За свою історію клуб чотири рази був чемпіоном УРСР: в 71-му, 75-му, 76-му та 81-му роках. В ті часи «Кривбас» був однією з найсильніших команд України.

1992

Чемпіони Першої ліги

З перемог починалися і виступи клубу у чемпіонаті за часів незалежності України. «Кривбас» став чемпіоном Першої ліги та піднявся до Вищого дивізіону.

1999

Бронзові медалісти

Вже за сім років «Кривбас» під керівництвом Олега Тарана стає бронзовим призером чемпіонату України.

1999

Кубок УЄФА

Такий успіх дозволяє Кривбасу дебютувати у Кубку УЄФА. Зустрічі з італійською «Пармою», у складі якої грали легендарні Буффон, Баджо, Креспо, Каннаваро і Тюрам, назавжди запам’ятаються криворізьким вболівальникам.

2000

Фіналісти Кубку України

«Кривбас» повторює та примножує успіх. Окрім бронзи та єврокубків клуб стає фіналістом Кубка України.

2013

Банкрутство

Найтяжчий рік для криворізького футболу. «Кривбас» втрачає фінансування, через що починається поцедура банкрутства. Клуб не отримує атестат на участь в Прем'єр-лізі сезону 2013/14 та припиняє діяльність. 

2015

Кривбас має бути

Завдяки фанатам клубу і активістам з'являється громадська організація «Кривбас має бути, яка зберегла ім'я та символіку клубу. «Кривбас» грає серед аматорів і, здається, ця чорна смуга надовго.

2020

Нова історія

Але як відомо, за чорною смугою завжди йде біла, а за білою - червона. У 2020 році футбольна громада Криворіжжя об’єдналась, й на базі ФК «Гірник», який самостійно існував більше 10 років, розвивав власну Академію та будував інфраструктуру, було створено новий клуб. Клуб, який шанує історію всього криворізького футболу.

20 серпня 2020 року починаєтся нова історія червоно-білих. Нова історія криворізького футболу. Нова історія Клубу з Великим Ім’ям. За два роки після відродження ФК «Кривбас» вже досяг певних успіхів. У 2021 році «Кривбас» виходить до Першої ліги.

У 2022 році червоно-білі займають 2 місце у Першій лізі, та виходять до УПЛ, еліти українського футболу.

Й, хто знає, якби не воєнна агресія російських окупантів, чому би «Кривбасу» не поборотися за перше місце. Сезон-2022/23 червоно-білі зіграють в українській Прем’єр-лізі. 23 серпня 2022 року через 30 років після першого матчу в УПЛ у далекому 1992 «Кривбас» знову проводить дебютний матч у еліті. Історія повторюється. У матчі 1 туру наша команда, на жаль, поступилась ковалівському «Колосу» на виїзді - 0:1. Після не досить вдалого старту криворіжці видали потужну другу частину чемпіонату, до останнього боролись за єврокубки та закінчили дебютний сезон на 7 місці.

нашi партнери

Зроблено в Oranges Guru